Mutfak Dolaplarınız Aksesuarlarla Güzel

  • 0

Mutfak Dolaplarınız Aksesuarlarla Güzel

Kategori : Blog

Mutfak dolabı yaptırmak bir insanın hayatı boyunca sıklıkla karşılaşabileceği bir durum değildir. Evlerimizde kullandığımız mutfak dolaplarının yapımı için genellikle bir ya da iki kez kollarımızı sıvarız. Dolayısıyla mutfak dolabı yaptırırken bu dolapların ömürlük olduğunu aklımızda tutmamız gerekmektedir.

Tüm ürünlerde olduğu gibi mutfak dolaplarının da gözümüze daha güzel görünmelerini sağlayan en önemli unsur aslında aksesuarlar. Her ne kadar mutfak dolaplarında kullanılan malzeme, o malzemenin rengi tasarım üzerinde etkili olsa da dolaplarda kullanılan kulplar ve çekmeceler de oldukça önemlidir.

Tasarımın yanı sıra mutfak dolaplarında kullanılan aksesuarların konfor üzerinde de oldukça etkili olduklarını söylemek mümkün. Mutfak dolaplarında kullanılan çekmeceler, raylı sistemler, amortisörlü kapak ve çekmeceler ve benzeri aksesuarlar da mutfak dolabı satın alırken ya da yaptırırken karar verilmesi gereken önemli unsurlardır. Aksesuar olarak tabir ettiğimiz bu kısımlar, tasarımı ve konforu etkilemenin yanı sıra, mutfak dolabınız için ödeyeceğiniz fiyatı da oldukça etkileyecektir.

Genellikle mutfak dolabı satın alınması ya da yaptırılması için verilecek olan kararda malzeme oldukça ön plana çıkmakta ve aslında önemli bir masraf kalemi olan aksesuarlar göz ardı edilmektedir. Bu durumda da günün sonunda beklenmedik masraf kalemleri ortaya çıkmakta ve can sıkıcı bir durum meydana gelmektedir.

Aksesuarların Mutfak Dolabı Fiyatına Etkisi

Mutfak dolabı satın alırken tercih edilecek olan kapak kulpları, çekmeceler ve çekmecelerde kullanılan sistemler ya da dolap içinde kullanılan mekanizmalar fiyat üzerinde doğrudan etkilidir. Çoğunlukla seçimi sona bırakılan bu aksesuarların tercihleri sürpriz fiyatlarla karşılaşılmasına sebep olmaktadır.

Mutfak dolabı kapaklarında kullanılacak olan malzemenin ve aksesuarların yanı sıra mutfak tezgâhı da karar verilmesi gereken önemli bir malzemedir. Mutfak tezgâhı olarak kullanılabilecek pek çok malzeme bulunmaktadır ve bu malzemelerin hem özellikleri hem de fiyatları birbirinden oldukça farklılık göstermektedir. Dolayısıyla mutfak dolabı yapımında nihai karar verilmeden önce tezgâh konusu da gündeme gelmeli ve bu konuda da doğru bir tercih yapılmalıdır.

Özel üretim yapan bazı firmalarda fiyat çalışmasının sadece ölçüye göre yapıldığını görmekteyiz. Ancak mutfak dolabı yapımı ile ilgili pek çok detay bulunduğu için ölçüye göre fiyat vermek her zaman doğru sonuçlar vermemektedir. Çünkü ürettireceğiniz üründe değişiklik isteyeceğiniz her bir kalemin nihai fiyat üzerinde etkisi olacaktır. Sadece ölçüye göre alınan fiyat sizleri yanlış yönlendirebilir ve hatalı bir karar vermenize sebep olabilir. Bu sebeple herhangi bir üretim talebinizden önce farklı yerlerden fiyat almak önemlidir.


Yorumunu paylaş

Instagram’da Takip Edin

[instagram-feed]

Son Yazılar