Mutfak Dolabından Fiyatlar Oldukça Değişken

  • 0

Mutfak Dolabından Fiyatlar Oldukça Değişken

Kategori : Blog

Mutfaklar evimizin sıcak bir yuvaya dönüşmesinde en önemli noktalardan biri. Oldukça sık bir şekilde vakit geçirdiğimiz mutfaklarımız tüm aile bireyleri için de oldukça kıymetli. Tüm aile bireyleri için önemli olan mutfaklarımızın hem konforu hem de tasarımı bu sebeple oldukça önem verdiğimi hususlardan.

Hangi ürünü satın alıyor olursak olalım fiyat konusu hepimizin önceliği. Mutfak dolapları için de bu durum farklı değil. Mutfak dolabı satın almak çok sıklıkla yapılacak bir şey değil. Genellikle evlerimizde bir kere mutfak dolabı satın alıyor ve uzun süre o mutfak dolabını kullanıyoruz. Bu sebeple satın alma noktasında oldukça dikkatli olmak gerekiyor.

Gelişen teknoloji ile hemen her üründe olduğu mutfak dolaplarında da hem malzeme seçiminde hem de tasarım seçiminde seçenekler bir hayli arttı. Bu durum da çoğu zaman kafa karışıklığına sebep olabiliyor. Özellikle iş fiyat noktasına geldiğinde ayırdığı bütçe ile en iyisine sahip olmak isteyen herkesi bir seçenekler deryası bekliyor. Böyle durumlarda eğer şanslıysanız ve işinin ehli bir imalatçıya denk geldiyseniz süreç sizin için çok daha kolay olabilir ancak aksi durumda hem maddi hem de manevi olarak oldukça sıkıntılı zamanlar geçirebilirsiniz.

Fiyatı Neyin Etkilediğini İyi Anlamak Gerekmektedir

Piyasaya baktığınız zaman mutfak dolabı fiyatının oldukça değişken olduğunu göreceksiniz. Hazır olarak satılan seri üretim mutfak dolaplarında fiyat analizi yapmak daha kolayken, özel üretim dolaplarda bu durum oldukça sıkıntılı. Bunun en büyük sebebi ise üreticilerin kullandığı malzemenin, tercih edebileceğiniz aksesuarların ve işçilik maliyetlerinin oldukça değişken olması.

Malzeme tüm ürünlerde olduğu gibi mutfak dolabı imalatında da en büyük kalemlerden birini oluşturuyor. Mutfak dolabınız için malzeme seçerken neye ihtiyacınız olduğunu çok iyi tespit etmeli, mutfak dolabınızda kullanılacak olan malzemenin ısıya, neme ve ıslaklığa dayanıklı olmasına özen göstermelisiniz. Ayrıca size hem tasarım olarak hem de renk olarak oldukça fazla seçenek sunan bir malzeme seçmek esnek olmanızı da sağlayacaktır.

Fiyata etki eden kalemlerden bir diğeri de işçilik. Özellikle özel üretim dolaplarda tercih ettiğiniz tasarıma göre işçilik maliyeti bir hayli fazla olabiliyor. Bu noktada tek limitinizin bütçeniz olduğunu unutmayın. Sektör içerisinde birbirinden yetenekli ustaların yetişmesi ile el işçiliği ile ilgili seçeneklerimiz de artmış oldu.

Mutfak dolabı ürettirilirken genellikle göz ardı edilen seçenekler aksesuarlar ile ilgili oluyor. Bu noktada da bütçenize uygun tercihleri yapmanız ve sizi yönlendirecek olan işini bilen bir firma ile çalışmanız önemlidir.


Yorumunu paylaş

Instagram’da Takip Edin

[instagram-feed]

Son Yazılar