Mutfak Dolabı Modeli Belirlerken Dikkatli Olmak Gerekir

  • 0

Mutfak Dolabı Modeli Belirlerken Dikkatli Olmak Gerekir

Kategori : Blog

Mutfak ailecek en çok zaman geçirdiğimiz yerlerden biri. Özellikle son dönemde daha çok evde vakit geçirmeye başlamamız ile mutfakların önemi de arttı. Bu dönemde mutfak tasarımının dolayısıyla da mutfak konforunun çok daha önemli olduğunu fark ettik.

Ailemiz için bu kadar önemli bir nokta olan mutfaklarda kullandığımız mutfak dolapları da ne kadar önemli olduklarını bize hatırlattı. Bu sebeple mutfak dolaplarını değiştirmek isteyen ancak nasıl bir mutfak dolabına sahip olması gerektiği konusunda kafası karışık olan pek çok kişi var.

Mutfak dolabı yaptırırken elbette düşünülmesi gereken pek çok kriter bulunmaktadır. Bu kriterlerin başında da mutfak dolabı modeli belirlemek gelmektedir. Mutfak dolabı modeli mutfak dolabı fiyatı üzerinde doğrudan etkili olmasının yanı sıra hem tasarım açısından he de sizlerin ihtiyacını karşılaması açısından oldukça önemli bir husustur.

Üretim Şekline Göre Mutfak Dolabı Modelleri

Mutfak dolabı modellerinden bahsederken öncelikli olarak üretim şeklini göz önüne almamız gerekir. Üretim şekli düşünüldüğü zaman mutfak dolaplarının hazır ya da seri üretim mutfak dolabı ve özel üretim mutfak dolabı olarak ikiye ayrıldığını söyleyebiliriz.

Pek çok marka tarafından üretilip satılan hazır ya da seri üretim mutfak dolapları fiyat avantajları ile ön plana çıkmaktadır. Standart olarak üretilen bu hazır mutfak dolapları, mutfakların ölçüsüne göre uyarlanabilirler. Seri üretim olmaları dolayısıyla da fiyatları çok daha uygundur.

Özel üretim mutfak dolapları ise fiyat olarak daha yukarıda olsalar da arzu edilen konforun sağlanması açısından daha çok tercih edilmektedirler. Özel üretim mutfak dolapları sizin mutfağınıza uygun olacak şekilde ve tüm talepleriniz göz önünde bulundurularak üretildiklerinden nihai sonuç sizi çok daha fazla tatmin edecektir.

Mutfak Şekline Göre Mutfak Dolabı Modeli

Mutfak dolabı modeli belirlenirken mutfağın şekli de göz önüne alınması gereken önemli bir kriterdir. Mutfak dolabının üretileceği mutfağın L, U ya da I şeklinde olması hem tasarımı hem de fiyatı oldukça etkileyecektir.

Mutfağın şeklinin yanı sıra mutfak kapısı ve mutfakta bulunan pencere de mutfak dolabının modelini belirler. Mutfak kapısının açılış yönü ve pencereden faydalanma gibi önemli kriterler tüm tasarım sürecine etki edecektir. Ayrıca mutfağınız uygunsa ada şeklinde de mutfak tasarımı tercih edebilir ve adada da mutfak dolabı kullanabilirsiniz. Bu noktada üretici firmanın yetkinliği ve sizi doğru yönlendirmesi oldukça önemli bir husustur. Doğru yönlendirme ile en etkili çözümü bulmak her açıdan oldukça mühimdir.


Yorumunu paylaş

Instagram’da Takip Edin

[instagram-feed]

Son Yazılar